Szilágyis Diákkör (SZDK)

MENÜ

Interjú Köles Kittivel, a szabadulószoba megszervezőjével és az olvasókör társszervezőjével

Hosszabb szünet után folytatódik az interjúsorozatunk. Ezúttal Köles Kittivel (később K) készült interjú (ezt Csorba Benjámin készítette, később B). Érdekes dolgokat megtudtunk tőle az SZDK eddigi legnépszerűbb programjáról, a szabaduló szobáról. Következik a beszélgetés. J

B: Szia Kitti! Huczka Eszter mellett te szervezed még az olvasókört. Miért indítottátok ezt a diákkört, miért éri meg járni? Ti már az SZDK megalapítása előtt elkezdtétek szervezni az olvasókört, hogy jött az ötlet?

K: Tizedik végén jött meg Eszternek az ötlete, hogy kellene csinálni egy diákok által szervezett szakkört, amin tanárok nincsenek jelen és így jobb, oldottabb a légkör. Mivel mindketten nagyon sokat olvasunk, ezért az olvasókörre gondolt. Engem azért vett be társszervezőnek, mert másféle típusú könyveket szoktunk olvasni és így szélesebb skálát tudunk bemutatni a tagoknak.

B: Értem. És a szervezőmunkát hogy osztjátok meg?

K: Általában Eszterrel megbeszéljük, hogy mit olvastunk mostanában és, hogy érdemes-e ezt a tagokkal is megismertetni. Ha mindkettőnk véleménye szerint érdemes, akkor ezt fogjuk olvasni olvasókörön. Persze ezt nem úgy kell elképzelni, hogy leülünk és csendben olvasunk egy-két órát, hanem mindenki előre elolvassa a megbeszélt könyvet és amikor csütörtökönként összegyűlünk, megbeszéljük, hogy érintett minket a mű.

B: Ez biztos érdekes lehet, gondolom, mindenki mást lát meg ezekben a könyvekben. Az olvasókörön társszervező vagy, de az SZDK eddigi legnépszerűbb programját, a szabaduló szobát te találtad ki, és a megszervezésében is te dolgoztál a legtöbbet. Hogy találtad ezt ki?

K: Az ötlet úgy jött, hogy mostanában egyre népszerűbbek a szabaduló szobák és én is nagyon sokat játszok ilyenekkel az interneten, amiknek az a lényege, hogy ki kell szabadulni valahonnan különböző logikai feladatok megoldásával. Szóval megvolt hozzá az alap, ezekből a játékokból elég sok motívumot kölcsönöztem. Diáknapkor szerettünk volna szervezni valami közös játékot délutánra, így jutott eszembe a szabaduló szoba.

B: Érdekes volt nagyon, legalábbis a matek diákkörös csapatnak tetszett. Úgy egészében hogy sikerült a program?

K: Mindenkinek fél ótár hagytunk a kijutásra. Egész délután tele volt a szabadulószoba, összesen 9 csapat vett részt, amiből 1 csapat jutott ki szabályosan, és még egy két perc alatt, akik fittyet hányva a feladatokra inkább megkeresték a kulcsot. J

B: Hát igen, azért nem volt könnyű, mi se jutottunk ki, bár nem álltunk messze. Jársz más diákkörökre is az olvasókörön túl?

K: Sajnos csak az olvasókörre jut időm, mert az összes délutánom be van táblázva. Szívesen járnék még a színjátszó körre, de az sajnos szintén csütörtökön van. Sajnos mivel érettségizem, az olvasókörre sem jut több időnk, ezért a hetekben átadtuk a stafétát. Remélem ők is ugyanolyan sikeresen fogják szervezni az olvasókört, mint nekünk sikerült.

B: Hát én is remélem, de biztos így lesz. Nekem nincs több kérdésem, köszönöm az interjút.

K: Én is köszönöm.

Asztali nézet