Szilágyis Diákkör (SZDK)

MENÜ

Jegyzőkönyvek

Erre az oldalra kerülnek fel az SZDK üléseinek jegyzőkönyvei, hogy azok is értesülhessenek a fejleményekről, akik nem tudtak részt venni az ülésen.

8.ülés: 2016.12.19. 

Ülés kezdete: 14:45 

Részt vesznek: Balogh Adrián, Csorba Benjámin, Gulyás Rozália, Harsányi Virág, Lakatos Róbert, Németh Kolos 

Az ülés a tagkártyák hitelesítésével kezdődik. 

Lakatos Róbert: Első napirendi pontunk az elmúlt 3 és fél hónap értékelése. Szerintem nagy probléma, hogy nem sikerült eléggé felkeltenünk a kilencedikesek érdeklődését. Ezért azt találtam ki, hogy januárban Adriánnal és/vagy Eszterrel körbejárjuk a suli osztályait, és beszélünk nekik az SzDK-ról, akár a Virág által készített facebookos borítóképet is kiragaszthatnánk minden osztályterembe. 

Csorba Benjámin: Na, ez nagyon jó ötlet! És az interjúkkal mi lesz? 

Lakatos Róbert: Azokat majd a suliújságban szeretnénk megjelentetni, de az már egy külön napirendi pont témája. Az értékelés kapcsán szeretném kikérni a résztvevők véleményét, hogyan látják a helyzetet a tavalyi évhez képest? Rozi, mint a színjátszókör résztvevője, mit mondanál el? 

Gulyás Rozália: Még csak egy alkalmon sikerült részt vennem, de azt élveztem. 

Németh Kolos: Én a TÖK résztvevője vagyok. Tavaly még nem jártam, így nem tudok viszonyítani, viszont Marci nagyon jól szervezi a diákkört, érdekes példákat oldunk meg. 

Balogh Adrián: Animén minden olyan jól megy, mint tavaly, sőt 3 új kilencedikes tag is jár. 

Lakatos Róbert: Ezt örömmel hallom. Akkor át is térhetünk a következő napirendi pontra: Programok. vetélkedők. A már annyiszor említett Dubsmash-vetélkedőt már december szerettem volna megszervezni, de sajnos januárra kell csúsztatnunk. A vetélkedőt úgy terveztem, hogy a facebook-oldalt is népszerűsítsük vele, így a részvétel feltétele a facebook-oldal lájkolása. 

Csorba Benjámin: Sőt, szerintem csak a facebook-oldal lájkolóinak szavazata legyen érvényes. 

Harsányi Virág: És a vetélkedőt is több felületen kellene hirdetni: plakátok, facebook... 

Lakatos Róbert: És a monitoron az aulában. Másik programunk a tavaly is megszervezett diákkörök találkozója. Benji, tavaly mikor is került rá sor? 

Csorba Benjámin: Februárban. És lehetne a Dubsmash-vetélkedő díjátadója is ekkor. 

Lakatos Róbert: Ez jó ötlet. Továbbá a szabadulószobát is szeretném, ha megszerveznénk, úgy mint tavaly Kitti a diáknapon. 

Csorba Benjámin: És új diákkörökkel egyébként mi a helyzet? 

Lakatos Róbert: Felmerül ugye Luca ötlete, de valami miatt még várni kell vele, de ezt majd ő előadja, ha megérkezik a gombavató próbájáról.  

Csorba Benjámin: Filmklub? Sakkdiákkör? Tavaly nagy igény lett volna az angol diákkörre is. 

Lakatos Róbert: A filmklub jó ötlet, főleg kollégistáknak. De nem tudom ki és hogyan szervezné meg. A sakkdiákkört Feri nem nagyon akarja vállalni. Az angol diákkörre sikerült szervezőt találnom, aki később meggondolta magát. De tovább próbálkozunk! És akkor most rá is térhetünk a suliújságra. Virág, hallgatunk. 

Harsányi Virág: Szóval a suliújság először csak online jelenne meg, minden hónapban. Aztán ha olyanok lesznek a visszajelzések, akkor ki is nyomtathatjuk.  

Csorba Benjámin: És miről szólna? 

Harsányi Virág: Belekerülnének az interjúk öregdiákokkal, tanárokkal. Továbbá könyv-, zene-, és filmajánlók, egri programok, a diákkörök természetesen, és még amire igény lesz. 

Lakatos Róbert: És hogyan végezzünk igényfelmérést? 

Csorba Benjámin: Szerintem egy Google-kérdőív jó lenne. 

Lakatos Róbert: És mi lenne a címe? 

Csorba Benjámin: A régi újságnak Szeget Szeggel volt a címe. 

Harsányi Virág: És ez lehetne annak a folytatása, és nem is kéne új cím. 

Lakatos Róbert: Nem rossz ötlet, de ezt igazából még ráérünk megbeszélni. És az első szám februárban jelenne meg egyébként. Most, hogy ezt is megbeszéltük, szeretném meghallgatni a ti ötleteiteket, gondolataitokat, javaslataitokat. 

Csorba Benjámin: A napirendi pontok között szerepelt az elmúlt fél év értékelése is. A sok negatívum mellett azért van legalább egy óriási pozitívum is, de ennek nagyságát és jelentőségét szerintem akkor tudjuk a leginkább felismerni, ha megismerjük az előzményeket.  

Tavaly emlékezhettek, hogy én szerveztem a matek diákkört, és tudatosan inkább a nehezebb versenypéldák felé mentem el, legfőképp Zentai Marcit és Cs. Istvánt* figyelembe véve, még úgy is, hogy ezzel egyértelmű volt a létszám csökkenése. Ez persze az én saját döntésem volt, ők voltak a legokosabbak, őket akartam megtartani, és ez a létszámnál is jobban érdekelt. Így aztán a kezdeti 10 főből lettünk tavaszra átlagban 4-en - ebben a szintén István és Zentai Marci érdekében meghozott időpont-változtatás is szerepet játszott. Ezek után nem kell magyaráznom, hogy a május elején elkezdődött kizárási ügy okozta egy fős várható csökkenés is milyen jelentős arányt képviselt volna. Én persze ezt nem hagytam, amiben az is segített, hogy az ügy kirobbanásakor már el volt döntve az ingyenes táborokról szóló diákkör, amin a rekordlétszám engem is meglepett, az meg főként, hogy az akkori 9. c-ből olyanok is eljöttek ekkor, akik előtte soha. Ezután persze jött a bosszú, ami 3 héttel később a kizárást eredményezte, a matek diákkört pedig még nehezebb helyzetbe hozta. Számomra presztízskérdés volt, hogy ezek után ne győzedelmeskedhessen a rosszindulat és a gonoszság, így ilyen helyzetben is megtartottam még az utolsó két diákkört, és elértem, hogy ha nem is nő, de ne csökkenjen a létszám.  

Persze azért én is tudtam, én is láttam, hogy milyen nehéz helyzetben van a matek diákkör. Év közben hibáztam és nem vettem tudomást arról, hogy ha a 2 legokosabb tag kívánsága szerint tartom a diákkört és mellettük, mint állandó tagok mellett csak átlagban 1-2 további részt vevő van, az milyen nagyon törékennyé és ennek a két embernek kiszolgáltatottá teszi az egészet. Ráadásul kettejük közül is az fordult a diákkör ellen – ennek okait most nem részletezem, így is hosszú vagyok, aki akarja, elolvashatja az interjúban a honlapon, vagy elmondom az ülés után -, aki egyértelműen a lelkesebbik volt, aki fél éven keresztül folyamatosan ígérte a matek diákkör szervezésének átvételét, aki egyedüliként lett úgy az SZDK dísztagja, hogy nem volt diákköri szervező, mert olyan nagyon kiemelkedő volt a lelkesedése. Így már talán érthető, év végére miért került óriási nehézségek közé a matek diákkör, a záróülésen feltett kérdésre nem is tudtam mit mondani a folytatásról, akkora volt a bizonytalanság.   

Aztán eljött az augusztus vége, és egy utolsó szalmaszálba kapaszkodva, miután hallottam a Természettudományos Önképzőkör Mozgalomról, megkérdeztem Zentai Marcit, nem-e vállalná a folytatást. Mivel júniusban még nem voltak ilyen ambíciói, túl sok reményt nem fűztem a dologhoz, igazából csak a saját lelkiismeretem miatt írtam neki, hogy én magam felé el tudjak számolni, hogy mindent megtettem a megszűnés elkerüléséért. Aztán meglepő választ kaptam: Marci ebben a reménytelenül nehéznek tűnő helyzetben, ráadásul István osztálytársaként, aki az egész fő okozója volt, úgy, hogy nem látszott igazából a folytatás koncepciója, ráadásul mindössze tízedikesként elvállalta ezt a feladatot, amiért óriási köszönet illeti. Tette mindezt annak ellenére, hogy – bár már bánom -, én vele szemben mindig inkább Istvánt támogattam, István érdekeit néztem, az ő ígért szervezőségét reklámoztam agyba-főbe az SZDK oldalán és a diákköri csoportban.  

A vállalásának jelentőségét az is mutatja, ha elgondolkozunk azon, hogy tudás alapján kik lettek volna képesek a diákkör szervezésére. Két ilyen ember van, közülük az egyik a már részletezett okokból nyilván nem jött számításba, nem is tagja már az SZDK-nak. Tehát egyértelműen el lehet mondani, hogy ha nincs Marci, akkor jelenleg egy diákkörrel kevesebb működne a Szilágyiban.  

És Marci nem csak, hogy ebben a nehéz helyzetben átvette a szervezést, de egyre sikeresebben is csinálja azt. Nem foglalkozik a rosszakarókkal, csak a diákkör sikereivel. Nem szegte kedvét az első 1-2 alkalom a vártnál mérsékeltebb sikere, nem adta fel a szervezést, és múlt héten már egyértelmű eredményt hozott a diákkör visszaalakítása abba az állapotba, amivel én a nehezítés előtt elkezdtem: a diákkörön annyian voltak, hogy annál csak Csörgő Tamás fizikus előadása, illetve két tavalyi alkalom volt népszerűbb, míg osztályában, a 10. c-ben a kizárási ügy ellenére – vagy éppen annak is köszönhetően - soha nem látott módon népszerűvé tette a diákkörét.  

Úgy gondolom, hogy ezek már önmagában is akkora eredmények, amikért Zentai Marci megérdemli, hogy az SZDK dísztagja legyen, de ha még azt is figyelembe vesszük, hogy milyen helyzetből kellett újra létrehoznia valamit, akkor ez semmiképpen sem lehet kérdés. A sikert mutatja az is, hogy eljöttetek Marci diákköréről is a szavazásra, persze nyilván azok is támogatják a dísztagságát, akik nem lehetnek itt, volt is olyan közülük - Nagy Feri -, aki mondta is ezt nekem.

Lakatos Róbert: Szavazzunk tehát Marci dísztagságáról.

A szavazás eredménye: 100% Igen, 0% Nem, 0% Tartózkodás

Így Zentai Márton a Szilágyis Diákkör dísztagja lett.

Ülés vége: 15:25

7. ülés: nyitóülés 2016-2017, 2016. 09. 05.

Ülés kezdete 14:30

Részt vesznek: Csipkés Bence, Csorba Benjámin, Kesztyűs Viktória, Kis Kinga, Kiss Adrienn, Kovács Martin, Lakatos Róbert, Molnár Réka, Soós Eszter, Szeredi Lilla, Tasi Nóra, Tóth Marco, Vas Nikol

Az ülés a tagkártyák hitelesítésével kezdődik.

Csorba Benjámin leköszönő elnök búcsúbeszéde: 

Sziasztok!

Ez a beszéd a búcsúm ideje. Szeretnék elbúcsúzni tőletek és a Szilágyis Diákkörtől. Persze nem teljes a búcsú, hiszen mindannyian tudjuk és igazgató úr is gyakran hangoztatja, hogy aki egyszer Szilágyis volt, az örökre az is marad. Ezt én is így gondolom, nyilván, ha lesz rá igény, szívesen segítek bármiben, akár vissza is jövök előadást tartani az egyetemről, hiszen már tavaly is az volt a terv, hogy idővel ez lesz a kihelyezett diákkörök másik oldala: nemcsak mi megyünk el bemutatni a Szilágyit általános iskolákba, hanem a volt (és örök) Szilágyisok is visszajöhetnek bemutatni az egyetemüket.

1 év és 4 nap. A tavalyi alapítás óta ennyi ideig voltam az SZDK elnöke és szerkesztettem a Facebook-oldalt, a honlapot és szerveztem az SZDK egyéb ügyeit. Sok volt a feladat, de úgy gondolom, nagyon megérte, hiszen 1 év alatt a semmiből nagyon messzire jutottunk. Ez persze minden szervezőnek és tagnak közösen köszönhető, az itteniek közül rajtam kívül Lakatos Robi és Soós Eszter is szervezett diákkört.

A búcsú alkalmát egy kis visszaemlékezésre szeretném felhasználni. Most volt 1 éves az SZDK, beszéljünk a kezdetekről legelőször. Tavaly nyáron jutott eszembe a Szilágyis Diákkör ötlete, persze az alapötlet már régebb óta érlelődött bennem. Ezután kerestem meg a későbbi alapító tagokat, akik Huczka Eszter, Király Dóra, Papp Martin és Soós Eszter voltak, közülük Eszter a szavazáson is indult. Kellő reklámozás után év elején nagy izgalommal kezdtük el szervezni a diákköröket. Bennünk volt a félelem attól, hogy nem lesz meg a kellő népszerűség, és pár hónap után összeomlik a diákkör. Bár kezdetben elég hullámzó volt a létszám, és kisebb változtatásokat kellett csinálnunk a visszajelzések alapján, például az én Matekémia diákkörömből matek lett, mert arra jobban volt érdeklődés, de végül nem így lett, nem omlott össze a diákkör, majdnem minden diákkörünk kellően népszerű volt, ami mások bátorságát is meghozta: így indult el a fotó klub, majd a tánckör, aminek elnökként nagyon örültem, hiszen fejlődtünk. A Szilágyi népszerűsítése is sikeres volt az általános iskolákban, mindenhol nagyon sokan voltak ránk kíváncsiak. A programjainknál szintén bennünk volt a félelem, de végül mind a Diákkörök Találkozója, mind a szabadulószoba, mind a záróvetélkedőnk sikeres lett, bár erre sokan az utolsó pillanatban jelentkeztek, ami még jobban növelte az izgalmunkat, hiszen egyszerűen fogalmazva nem akartunk leégni a Szilágyis diákok előtt. Nagy öröm volt nekem, hogy ennek a sikernek részese lehettem, hogy a semmiből valami újat, valami jót teremthettünk mi, diákkörösök.

Persze úgy teljes a kép, ha nem csak a sikerekről beszélek, mert ennek az elnöki munkának a nehézségét számomra és szerintem a következő elnökök számára sem a sikerek adták, hanem a kevésbé sikeres próbálkozások utáni felállás. Októberben megszűnt az elsősegélynyújtás diákkör, és fel is ajánlottam egy ülésen a lehetőséget, hogy ha valaki úgy érzi, sikeresebben tudja vezetni nálam az SZDK-t, akkor lemondok. Nekem ugyanis a sikerünk volt a legfontosabb, nem az, hogy én elnök legyek, mert én ezt nem egy rangnak, hanem egy lehetőségnek tekintettem arra nézve, hogy még jobbá tegyük a Szilágyit. Ezután viszont fél éven át tört előre az SZDK, negatív történések nem is nagyon voltak, de indult 2 új diákkör és csatlakozott hozzánk a Fáy András pénzügyi önképzőkör is, és volt 2 sikeres programunk: a februári Diákkörök Találkozója és a márciusi szabadulószoba. Aztán májusban történt az SZDK-nak az az ügye, ami engem a legérzékenyebben érintett, mert rémálmomban sem gondoltam volna, hogy ilyesmire sor kerül. Ez az ügy nekem személyesen rosszabb volt, mint a megszűnő diákkörök vagy a létszámok miatti aggodalom, mert a diákkör támadása mellett ez engem személyesen is érintett. Ez az ügy a Cs. István*-féle kizárási ügy.

De még egy ilyen méltatlan támadás után is könnyedén felálltunk, szépen zártuk az évet, aminek méltó megkoronázása volt a záróvetélkedőnk.

A nyári közös SZDK-s pihenés minden szempontból jól sikerült, egyet, talán a legfontosabbat kivéve: ez pedig a létszám. Remélem, jövőre többen leszünk, mert aki ott volt, például Lakatos Robi is, az nagyon jól érezte magát. Kenuztunk, főztünk halászlevet, fürödtünk, ittunk, kártyáztunk, jól éreztük magunkat. És ezzel el is érkeztünk szépen lassan a nyár végéhez, most pedig már itt vagyunk a nyitóülésen, ahol a következő évről, a következő elnökről és az én búcsúmról van szó.

Holnap már nem én szerkesztem az oldalt, nem én írom alá a tagkártyákat, nem én szervezem a matek diákkört, nem hozzám fordulhattok az SZDK ügyeivel. Valami véget ért számomra. Szeptember 1-én döbbentem rá erre végleg, amikor fél kilenckor a 4-es villamoson utazva az egyetemi beiratkozásra, az órámra néztem, és eszembe jutott: a Szilágyiban is ezekben a percekben zajlik az évnyitó, de én már máshová tartok.

Persze minden vég valami új kezdete. Én biztos vagyok benne, hogy bármelyik jelölt is lesz elnöknek választva, a Szilágyis Diákkör szempontjából csak jó választás lehet. Köszönöm a szenzációs Szilágyis éveket, köszönöm mindenkinek, aki segítette a diákkört, akár szervezőként, akár tagként és a legnagyobb sikereket kívánom a Szilágyinak és a Szilágyis Diákkörnek a későbbiekben is, felajánlva természetesen a támogató segítségemet is!

Elnöki felszólalások a szavazás előtt:

Lakatos Róbert: Lakatos Róbert vagyok a 11.D-ből. A Szilágyis Diákkört már a működésének elején is nagyszerű ötletnek tartottam, elsőként írattam alá Benjivel a tagsági kártyámat. Akkor eldöntöttem, hogy aktív tagja leszek a szervezetnek, és szeptember 15-én elindítottam a Színjátszókört. Később részt vettem az SzDK-s programok szervezésében; segítettem ott, ahol tudtam. Kápolnán népszerűsítettem a Szilágyit, és a diáknapi szabaduló szoba társszervezője voltam. Áprilisban dísztaggá választottak. Már az általános iskolában is foglalkoztam közzösségszervezéssel; úgy gondolom, a Szilágyis Diákkör vezetésére is alkalmas vagyok. Minden tőlem telhetőt megtennék, hogy még több diákkör induljon; és szeretnék több programot is szervezni a tanév során. 

Soós Eszter: Én is alapító tag voltam, az anime kört szerveztem tavaly és idén is fogom, valamint áprilisban dísztaggá választottak.

Szavazás az elnökségről: 14,29 % Soós Eszter, 85,71 % Lakatos Róbert, 0 tartózkodás. 

Ezzel Lakatos Róbert lett az SZDK elnöke, Soós Eszter pedig második helyezettként elnökhelyettes lett.

A másik helyettesről Lakatos Róbert dönt a későbbiekben. 

Diákköri szervezők jelentkezése, időpontegyeztetés, teremegyeztetés, témaegyeztetés:

Színjátszókör: Lakatos Róbert szervezésében, az időpontról később születik döntés.

Anime diákkör: Soós Eszter szervezésében, keddenként 15.00-tól

Fáy András Önképzőkör: Visontai Zsófia tájékoztat: Flaskay Miklós tanár úr szervezésében, szerdánként.

Fotókör: Visonmtai Zsófia tájékoztat: Berencsi Alexa szervezésében, az időpont még kérdéses.

Tánckör: Lakatos Róbert tájékoztat: Juhász Laura szervezésében, az időpont még kérdéses.

Természettudományos Önképzó Kör (TÖK): Csorba Benjámin tájékoztat: a tavalyi matek diákkör kicsit átalakul, Természettudományos Önképző Kör lesz helyette és Zentai Marci lesz a diákszervezője. Belépünk a TÖK-mozgalomba, ami azt takarja, hogy körülbelül felváltva fog Zentai Marci tartani főként matekos témájú diákköröket, és felváltva pedig más előadók lesznek, akik lehetnek lelkes tagok, de akár öregdiákok is, de hívhatunk felnőtt ismerősöket, akik ilyesmi területen tevékenykednek. A diákkör két hetente lesz megtartva, az időpont később lesz megbeszélve.

Csorba Benjámin: Elnökként még nem akartam kezdeményezni, a következő dolgot, mert nem akartam, hogy úgy tűnjön, hogy én magamnak akarok több szavazatot, viszont úgy gondolom, hogy jó az, ha az elnök, aki a legtöbbet dolgozik a Szilágyis Diákkörben, rendelkezik egy többletszavazattal, tehát az elnöknek legyen 3 szavazata.

Szavazás eredménye: 90,48 % egyetért, 9,52 % nem ért egyet.

Lakatos Róbert: Úgy gondolom, hogy az öregdiákoknak is meg kell teremteni a szavazás reális lehetőségét, ezért kezdeményezem a távszavazást. Ez azt jeleni, hogy az ülés előtt 3 nappal megjelenik az ülés napirendje, és az öregdiákok elküldhetik szavazataikat a Szilágyis Diákkör oldalára, vagy az elnöknek üzenetben.

Szavazás eredménye: 80,95 % egyetért,  19,05 % nem ért egyet

Kihelyezett diákkörök:

Lakatos Róbert Kápolnán, Soós Eszter Szent Imre Általános Iskolában, Kiss Adrienn Kompolton, Harsány Virág Hunyadi János Általános Iskolában tart kihelyezett diákkört.

Programötletek:

Lakatos Róbert: A tavalyi programjaink, mint a szabadulószoba, és a tanévzáró vetélkedő sikeresek voltak. Ezeket idén is megszervezzük.

Csorba Benjámin: Az I. Diákkörök találkozója is sikeres volt, ezért szerintem meg kellene szervezni a másodikat.

Lakatos Róbert: Gondoltam még Dubsmash-vetélkedőre, illetve Ki mit tud?-ra is.

Csorba Benjámin: A sportnapra is szervezhetnénk egy a tanévzáróhoz hasonló vetélkedőt. A születésnapi vetélkedőn a nyeremények lehetnének vicces dolgok, mint például egy zenélő gumikacsa, illetve feleletmenteítők. Szívesen felajánlom a kidolgozott matektételeimet is.

Ülés vége: 15:10

 

 

 

6. ülés: záróülés 2015-2016, 2016.06. 14.

Részt vesznek: Balogh Adrián, Bódi Cintia Maja, Csorba Benjámin, Feke Dominika, Felföldi Hanna, Gyenes Zsófia, Kiblis Mihály, Kiss Anett, Kiss Dorina Hedvig, Medveczki Rebeka, Molnár Péter, Moulimer Tamás, Nagy Veronika, Orbán Benjámin, Soós Eszter, Szilágyi Péter, Tóth Adél

Csorba Benjámin: ismerteti a nyári közös pihenéssel kapcsolatos kérdőív eredményeit: 10 ember szeretne jönni, mindenki a 2-3 éjszakát jelölte, majdnem mindenki a Tisza-tóra szavazott, 10-20 ezer forint közti összegeket javasoltak. A ráérés esetén július 18. és 23. közt van közös rész. Lakatos Róbert távollétében ismerteti, hogy ő egy tiszafüredi szállást javasolt, ami az egri főiskola tulajdona.

Csorba Benjámin: írtam e-mailt a főiskolának és küldtek képeket (ezeket az interaktív táblán megmutatja). Sajnos a faházak csak július első hetében szabadok, de az több embernek se jó, így szobákban lehetnénk, amikben van hűtő és közös zuhanyzó tartozik hozzájuk. Lehet nyársalni vagy bográcsozni a kertben és közel van az ingyenes szabadstrand, így arra se kellene költeni. Robi azt mondta, hogy lehet ingyen használni a csónakokat is. Sportpályák is vannak a területen. A szállás egy főre egy éjszakára 1000 Ft, más vendégházakat is néztem, de azok 2500 Ft körül vannak. Ha Tiszafüredre mennék, akkor 465 Ft lenne a vonatjegy és aki akar, a vonaton biciklit is tud hozni. Jó lesz nektek ez, vagy mutassak más szálláshelyeket?

A pihenésre jelentkezők, Balogh Adrián és Soós Eszter helyeslik az ötletet, így ebben megegyezünk.

Megbeszéljük azt is, hogy mivel a jelzett összegekből bőven kijön 3 éjszaka is, így 3 éjszakára megyünk, július 18. és 21. között. A szállásra fizetendő 3000 Ft-okat Csorba Benjámin gyűjti. Utazási módban vonatban egyezünk meg.

Balogh Adrián: milyen programok lesznek?

Csorba Benjámin: tudunk majd fürödni, bográcsozni, nyársalni, aki akar, hozhat biciklit is, vannak sportpályák, kártya.

Balogh Adrián: Lehet majd akkor mit csinálni.

Csorba Benjámin: Igen. Következő pontnak nekem az évértékelő van írva, de csak animések és matekosok vannak itt (többi szervező egy része ebben az időpontban érettségizik), úgyhogy ha akarjátok, beszélhetünk ezekről, úgyis ti vagytok a legnépszerűbbek.

Helyeselnek.

Csorba Benjámin: A matek diákkörön nem voltunk ennyien és most májusban történt is egy sajnálatos eset, amivel kapcsolatban szerintem döntenünk kéne a szabályzat 3. pontja alapján (ezt a pontot ismerteti). Sajnos a matek diákkör egy korábbi tagja, Cs. István* személyes okokból a matek diákkör egészén keresztül próbált rajtam bosszút állni. Még május elején volt egy vitánk, ami után egy héttel én szokás szerint megtartottam a diákkört, még Cs. István* távollétében is, sőt rekordlétszámot értünk el, annyian voltunk, mint most ti körülbelül. Ez neki csíphette a szemét. Ezután kibékültünk, vagyis én azt hittem, és Cs. István* nagyon lelkesen mondta is, hogy ő a következő héten szeretne fordított diákkört tartani. Ez azt jelenti, hogy ő ad elő érdekes példákat a többieknek, mivel jövőre azt mondta, hogy szeretne a matek diákkör főszervezője lenni. Én ennek nagyon örültem, ki is került az SZDK főoldalára ennek a híre és több mint 100 emberhez eljutott. Ezek után Cs. István* minden előzetes értesítés nélkül nem jött el megtartani a diákkört, hiába vártak rá közületek ketten is, meg ugye én. Tette mindezt úgy, hogy fél órával a diákkör előtt szembetalálkozott velem, de nem jelezte, hogy bármi változás lenne. Mikor láttam, hogy már késik, akkor felhívtam, hogy mi van vele. Ezt háromszor is megtettem, de inkább lekapcsolta a telefonját. Ezek után nyilván számon kértem őt, de a levelemre május 24. óta sem válaszolt. Másnap a matek diákkör csoportjában bocsánatot kértem a tagoktól és leírtam azt is, hogy mi történt, de ezt sem méltatta válaszra, a többi tagtól sem kért bocsánatot. Ráadásul Cs. István* két hónapja dísztag lett (közben megmutatja a honlapon a dísztagok oldalán a Cs. István* alá írt stöveget: „a matek diákkör iránt mutatott messze kiemelkedő lelkesedéséért és a színvonalas fordított diákköri előadásokért”), így szerintem még nagyobb szemétség tőle, amit tett. Én nem akartam ezt, én jó barátomnak hittem Cs. Istvánt*, meg lehet nézni miket mondtam róla: a matek diákkör tervezett évkönyvi leírásában konkrétan a cím egy idézet tőle, majd pedig írom, hogy a címbeli időzet a matek diákkör leglelkesebb tagjától, Cs. Istvántól* származik. Ezután még megemlítem, hogy milyen jól esett, amikor hosszabb diákkört akart, leírom két nagy versenyeredményét és a befejezésben közlöm, hogy jövőre az ő tudásával biztosan nagyon színvonalas lesz a matek diákkör. Vagy itt van az SZDK-s interjú (megmutatja). Még a saját Ad-Astrás interjúmban is dicsérem, gratulálok az eredményeihez, sőt közlöm, hogy matekból azok jobbak, mint az én kilencedikes eredményeim, pedig az nem is róla szól elvileg. Én nem személyes okból kezdeményezem ezt a titkos szavazást, azt éppen ő csinálta: a személyes bosszúját az egész matek diákkörön próbálta megbosszulni és szerintem ez nem méltó a diákkörhöz, ezek után erre muszájak vagyunk választ adni. Egyébként szerintem én sem érdemeltem tőle bosszút, azok után, amennyit segítettem neki, és nem csak a diákkörön: volt, hogy kérte, oldjak vele Arany Dániel-példákat, én oldottam, pedig foglalkozhattam volna a saját dolgommal is, vagy mikor ott fetrengett részegen, akkor is én voltam az, aki segített neki, még a wc-re se bírt saját lábon kimenni. A szabálypont is már az alapítás óta benne van a szabályzatban, nem Cs. István* miatt került bele. Egyébként szóltam Cs. Istvánnak* is arról, hogy ma a tagsága megszüntetéséről lesz szó, mert úgy gondoltam, hogy úgy tisztességes, ha nem csak az én álláspontomat, hanem az övét is halljátok. Viszont ugye nincs itt, szóval ebből is látszik a hozzáállása. Szerintem legyen titkos szavazás Cs. István* tagságának megszüntetéséről.

Balogh Adrián: Legyen titkos szavazás!

Szilágyi Péter: Szerintem a tagság megszüntetése túl durva, elég lenne a dísztagságot megszüntetni.

Többen is: Ne szóljon örökre ez a kizárás, ha igyekszik és megbánja, amit tett, léphessen be újra.

Végső megállapodás: a kizárt tagok eljöhetnek a későbbi ülésekre és ott bocsánatot kérhetnek vagy elmondhatják álláspontjukat az ügyről a tagoknak, akik dönthetnek arról, hogy a kizárt tag visszaléphet-e a Szilágyis Diákkörbe.

Szavazás Cs. István* tagságának megszüntetéséről:

2 tartózkodás mellett: 85 % - a tagság teljes megszüntetése, 15 % - csak a dísztagság megszüntetése, 0 % - szavazat Cs. István* mellett

Ezzel Cs. István* tagsága és így a dísztagsága is a mai nappal megszűnt.

Csorba Benjámin: Szerintem nem vált be az az egyébként általam kitalált szabálypont, ami szerint az első két évfolyamon tanulók szavazata csak harmadannyi szavazatot ér, mint a többi Szilágyisé. A tizedikesek már otthon vannak az iskolában, így szerintem elég lenne, ha csak a kilencedik első fél évében korlátoznánk a szavazatokat a korábbi módon. Kezdeményezhettem volna ezt az előző szavazás előtt is, de igazából annyira egyhangú volt, hogy nem számít.

Soós Eszter: szerintem ez jó ötlet, de csak 2 szavazatnyit számítson az első fél év után a többiek szavazata.

Balogh Adrián: szerintem ne az évfolyamhoz kössük ezt, hanem úgy legyen, hogy a Szilágyis Diákkörbe való belépéstől fél évig 1 szavazatnyit, utána 2-t ér mindenki szavazata.

Csorba Benjámin: így viszont majd komolyabban kell venni a tagkártyákat is, mert abban van benne a belépés dátuma.

Végső megegyezés: az újonnan belépő tagok szavazata fél évig 1-et, utána pedig 2-t ér.

Csorba Benjámin: nekem nincs több mondandóm, szeretne még valaki valamit?

Gyenes Zsófia: lesz jövőre is matek diákkör?

Csorba Benjámin: ezt nem tudom megmondani. Zentai Márton nagyon ügyesen, érthetően adott elő, viszont kicsit bizonytalan, hogy tudná-e minden héten szervezni a diákkört. Cs. István* korábban azt mondta, átveszi a diákkör szervezését, de hát láttuk, mit jelent az ő szava, ráadásul kérdéses, hogy be akar-e majd újra lépni, most se jött el. Nem tudom, mi lesz, de remélem, lesz jövőre is matek diákkör.

*Cs. István teljes nevét etikai okok miatt nem közöljük, elkerülve, hogy a jegyzőkönyvet az internetes zaklatás vádja érje. A kizárt tag kilétéről e-mailben lehet érdeklődni.

Ülés vége: 11:40

 

5. ülés, 2016. 04. 12.

Kezdés: 15:00, részt vesznek: Cs. István*, Csorba Benjámin, Lakatos Róbert, Zentai Márton

Csorba Benjámin: A múltkor arra hivatkozva többen is az ellen az ötletem ellen szavaztak, hogy csak olyan tag lehessen elnök, aki előtte tartott diákkört, hogy így csak két induló lehetne jövőre az elnökválasztáson. Azóta viszont még egy olyan diákkör indult, aminek a szervezője még jövőre is Szilágyis lesz, ez a tánckör, így már nem csak két ember közt dőlne el az elnökség sorsa. Én most is azt gondolom, hogy az SZDK első embere, ha nem szervező egyik diákkörön sem, az nagyon rossz fényt vet rá a szervezők, a tagok és mások szemében is. Így aztán én újra kezdeményezem, hogy csak olyan lehessen elnök, aki tart és elnökké választása előtt is tartott diákkört, ennek a minimuma legyen 3 hónap, hogy Juhász Laurát se zárjuk ki az indulás lehetőségéből.

Szavazás eredménye: 100 % igen, 0 % nem.

Csorba Benjámin: A Facebook-oldalunk posztjainak népszerűsége viszont még mindig eléggé ingadozik, aminek okáról fogalmam sincs. Pár napja egy fotó köri poszt nagyon népszerű lett, viszont érthetetlen módon más hasonló posztok, akár szintén fotó körösök nem mutatják ezt. A legdurvább a diáknapok utáni gratuláló posztunk volt, amit csak 1 ember lájkolt, miközben más hasonló diáknapos posztokat ennél jóval többen. Fogalmam sincs, hogy ez miért lehet... Egyébként az eddigi leglájkoltabb posztunk a kockás inges szolidaritásról feltett kép, a legtöbb emberhez eljutott poszt pedig Robi interjúja volt. Már az előző ülésen megállapodtunk, hogy várunk tartalmakat a különböző diákköröktől az oldalra, ehhez képest a fotó kör küldött egy csomó képet, az olvasókör egyszer küldött tartalmat, én írok matekos dolgokat, de a többi diákkör semmit nem küldött. Szoktak lenni oktatással kapcsolatos hírek is, az se jellemző, hogy valaki ilyet javasoljon, pedig így több nézőpont érvényesülhetne, mintha szinte csak én rakok ki ilyen híreket, na persze nyilván Kuruc infós híreket nem fogok kirakni. Szerintetek mit lehetne csinálni?

Lakatos Róbert: Hát nem tudom, én sem értem, miért van ez.

Cs. István*: én nem szoktam nézni a Facebook-oldalt.

Zentai Márton: Nem tudom, mit kellene csinálni.

Lakatos Róbert: Köles Kitti mondta, hogy szervezhetnénk közös programot az exit house-ba.

Csorba Benjámin: Egerbe vagy Pestre?

Lakatos Róbert: Egerbe.

Csorba Benjámin: Szerintem jó ötlet, kár, hogy nincs itt Kitti, hogy megbeszéljük. Egyébként volt a dísztagságos ötlet, amit múltkor meg is szavaztunk. Azt viszont nem döntöttük el, hogy mit kapjon az, aki dísztag lesz. A honlapon és a Facebookon mindenképp meg kellene jelennie. Szerintem az oklevél nem jó ötlet, nem lenne túl nagy szám az, hogy most itt én nekiállok okleveleket nyomtatgatni... Viszont az egy szép emlék és elismerés lenne, ha egy olyan emléklapot adnánk a dísztagoknak, amit az SZDK-sok többsége aláírt, nyilván azok, akik egyetértenek a dísztagsággá választással. Mivel bevételünk nincs, drágább dolgot úgy se tudnánk venni. Ezzel kapcsolatban volt egyébként Kittinek egy ötlete, hogy süssünk süteményt, adjuk el, és így lesz bevétele az SZDK-nak. Van valaki, aki szeretne sütni?

(Nincs jelentkezés.)

Lakatos Róbert: Ez az emléklap jó ötlet.

Csorba Benjámin: Na, akkor ez biztos lesz, ha meg lesz bevételünk valahogy, akkor valami jelképes ajándék is. Viszont szerintetek kinek kéne dísztagnak lennie?

Lakatos Róbert: Hát Cs. István* megérdemelné.

Csorba Benjámin: Szerintem is, ő nagyon lelkes volt matekon.

Zentai Márton: Cs. István* lehetne dísztag.

Cs. István*: Mindenki engem akar.

Csorba Benjámin: Szerintem mindenki megérdemelné a dísztagságot, aki már legalább néhány hónapja diákkört szervez, tehát a pár hetes tánckör szervezőjén kívül én az összes többi szervezőt javaslom, magamat leszámítva. Persze nyilván később biztos Laura is kiérdemli majd ezt. Köles Kitti csak másodszervező az olvasókörön, de például a diáknapi szabadulószobát nagyon jól megszervezte, szerintem ő is megérdemli a dísztagságot.

Lakatos Róbert: Szerintem is.

Szavazás eredménye minden jelölt esetén: 100 % igen, 0 % nem.

Ezzel dísztag lett Bauer Emese, Cs. István*, Huczka Eszter, Köles Kitti, Lakatos Róbert, Soós Eszter.

*Cs. István nevét a 2016. 06. 14-i ülésen történtek alapján, a tagsága megszüntetése miatt nem közöljük teljes mértékben, elkerülve az internetes zaklatás vádját.

Ülés vége: 15:30

 

4. ülés, 2016.02.18., I. Diákkörök Találkozója

Kezdés: 16:45, részt vesznek: Balogh Adrián, Bauer Emese, Csikós Angelika, Csorba Benjámin, Huczka Eszter, Kesztyűs Viktória, Kis Kinga, Kiss Anett, Kiss Dorina, Köles Kitti, Lakatos Róbert, Medveczki Rebeka, Simon Janka, Sipos Enikő

Csorba Benjámin: Még mindig a diákkörök népszerűbbé tétele a fő feladatunk. Nekem is voltak erre ötleteim, volt, ami nem jött be, volt, ami bejött. Például volt a pontrendszeres ötletem, amit a szervezők egyöntetűen visszautasítottak, de azért én a matek diákkörön csak kipróbáltam. A tagok nem tudták, hogy ez egy próba, azt csináltam, hogy 3 hétig közzé tettem a pontokat, majd utána nem. Kíváncsi voltam, hogy fog-e érdekelni valakit. Az eredmény az, hogy senki nem hiányolta a pontokat, szóval ez valóban nem növelte a motivációt, a többieknek volt igazuk. Viszont az interjúk növelték a népszerűséget, a Facebookon minden szervezői interjú minimum 600 emberhez eljutott, Robié pedig több mint ezerhez. Nektek milyen ötleteiteket vannak, hogy lehetne a diákköröket népszerűsíteni?

Simon Janka: Közvetlenebb formában, nem főként a Facebookon kellene népszerűsíteni, mert ott sokan megijednek a sok szövegtől és csak továbbgörgetnek. Látványos helyre kellenének plakátok, és szünetben az aulában kéne népszerűsítés.

Csorba Benjámin: A plakátolás már megvolt, a lépcsőfordulókban kint vannak a plakátok. Év elején Huczka Eszter az aulában is beszélt.

Simon Janka: Igen, de diákkörönként külön kéne népszerűsítés, akár bemenni osztályokba, akár az aulában. Például a színjátszósok előadhatnának valamit, vagy lehetne valami látványos dolog.

Csorba Benjámin: Igen, ez jó ötlet, majd ezeket is megcsinálhatjuk. Az olvasókör, fotó kör és a matek diákkör egyébként volt népszerűsítve osztályonként. A Facebook-oldallal egyébként hogy vagytok megelégedve?

Medveczki Rebeka, Simon Janka: Kicsit sok a szöveg, ami elijeszthet sok embert. Lehetnek benne érdekes dolgok, de ha sokan el se olvassák, akkor hiába. Kicsit kötetlenebbül kéne fogalmazni, jók lennének szmájlik.

Csorba Benjámin: Igen, ez lehet, hogy beválik.

Bauer Emese: Több vizuális elem kellene, jó lenne több kép és videót is jó lenne csinálni a diákkörökről.

Csorba Benjámin: Ezt fotó diákkörösként ti nyugodtan megcsinálhatjátok, én úgy se tudnék olyan színvonalú videót csinálni, mint ti, és akkor kirakjuk az oldalra. Próbálok majd több képet kirakni. Egyébként az oktatásügyi hírekről mit gondoltok az oldalon (végigmutatja a frissebbeket: kockás inges szolidaritás a tanárokkal, pedagógustüntetés Budapesten)? Nem túl ellenzéki esetleg?

Többiek: Nem, ez jó ötlet volt, de lehetne több kép.

Lakatos Róbert: nekem nagyon tetszik, van, hogy meg is osztom.

Csorba Benjámin: Nekem az jutott még eszembe, hogy jót tehetne a Facebook-oldal népszerűségének, ha a tagok is küldhetnének be tartalmakat és azokat megjelentethetnénk, nem csak főként a saját magam által létrehozott tartalmakat. Legyen lehetőség erre? Szavazzunk!

Szavazás eredménye: 100 % igen, 0 % nem.

Csorba Benjámin: Egyébként az egyes diákkörök szervezői is küldhetnének a diákkörükről tartalmakat, például a fotó körösök szép képeket.

Köles Kitti: Az olvasókörön majd minden héten elküldjük, hogy mivel fogunk foglalkozni. Így kedvet kaphatnak olyanok is, akik előtte nem jártak, de pont olvasták azt a könyvet.

Csorba Benjámin: Rendben. Lépjünk tovább. Eszembe jutott, hogy valahogy el kéne ismernünk azokat, akik különösen sokat tettek a Szilágyis Diákkörért. Most ezt persze nem magam miatt mondom, mivel én találtam ki a dolgot, nyilván beleírnánk a szabályzatba, hogy ezt én nem kaphatom meg, rosszul venné ki magát. Az ötletem a dísztagság bevezetése. Azt kéne megbeszélnünk, hogy ki ajánlhat és ki ajánlható. Szerintem az elnökség és a diákköri szervezők ajánlhassanak és bárki ajánlható legyen. Arról, hogy az illető megkapja-e a dísztagságot titkos szavazás döntsön.

Huczka Eszter és még többen is: Ne csak a szervezők és az elnökség ajánlhassanak, hanem mindenki, például a tagok is a diákköri szervezőket.

Csorba Benjámin: Ez jogos, akkor szavazzunk a kérdésről így: tehát az előző dolgok ezzel a változtatással.

Szavazás eredménye: 100 % igen, 0 % nem.

Csorba Benjámin: Még egy dolog van, amit fel szeretnék vetni. Szerintem bele kéne írni a szabályzatba, hogy elnök csak olyan tag lehessen, aki előtte már legalább fél évig tartott diákkört. Mégis csak furcsa lenne, ha olyan irányítaná az SZDK-t, aki nem is szervező.

Huczka Eszter: Szerintem minden tag lehessen elnök, aki jár diákkörre, ne csak a szervezők. Ha mi (a végzős szervezők) elballagunk, akkor jövőre csak ketten lehetnének elnökök?

Közben többen is különböző véleményüknek adnak hangot.

Csorba Benjámin: Akkor a kérdésről szavazzunk titkosan. Első helyre mindenki azt írja, hogy elnök ki lehessen, második helyre azt, hogy alelnök ki lehessen: bárki, vagy csak az SZDK tagja, vagy pedig csak diákköri szervező.

Szavazás eredménye:

Elnök: 40, 74 % csak szervező, 59, 26 % az SZDK tagja, 0 % bárki.

Alelnök: 11,11 % csak szervező, 77,78 % az SZDK tagja, 11,11 % bárki.

(Mivel a szervezők egyben tagok is, így az elnök esetében mindenki azt mondta, hogy tagnak kell lennie, és az alelnök esetében is meglett a 2/3, így ez a szabály lép életbe.)

Csorba Benjámin: Van még valamilyen kérdés?

Senkinek sincs.

Ülés vége: 17:15

3. ülés, 2015. 11. 02.

Kezdés: 14:30, részt vesznek: Csorba Benjámin, Lakatos Róbert

Csorba Benjámin: sajnos ilyen létszámmal az ülés fő kérdései nem oldhatók meg: ez a kihelyezett diákkörök kérdése és az igényfelmérés lett volna további diákkörök lehetséges témáiról. Persze az igényekről a létszám is sok mindent elmond. Ettől függetlenül elnökként a próbálkazásaimat nem fejezhetem be, hiszen azzal méltatlanná válnék erre a posztra. Viszont elnökként a sikertelenségekért vagy a csak mérsékelt eredményekért is nekem kell felelnem. A mai ülésen bizalmatlansági szavazást akartam kezdeményezni magam ellen, mivel miután diákkört kellett megszüntetni, úgy gondoltam, ez a tisztességes. Én lehető legjobb tudásom szerint próbáltam és próbálom az SZDK-t népszerűsíteni, jobbítani, de be kell látni, hogy egyelőre nem sikerült megvalósítani a kívánt eredményességet. Több diákkörben, több tagban, több lájkban reménykedtünk, ezért próbáltunk tenni. Nekem az SZDK sikere a legfontosabb, ezért úgy gondoltam, hogy ha van olyan ember, akinek jobb ötletei vannak - bár elnökként folyamatosan kikértem mások véleményét, ötleteit is -, akkor idő előtt lemondhatnék elnöki posztomról. Viszont a mai ülés megmutatta, hogy nincs ilyen ember (Lakatos Róbert tizedikesként a szabályzat szerint még nem lehet elnök), hiszen akit az ülés sem érdekel, abból szerintem nem válhatna jó elnök (persze volt, akinek az időpont nem felelt meg és amiatt nem jött el). Ezen túl elég röhejes lenne, ha 1 ember szavazna "titkosan" rólam (én magam nyilván tartózkodnék), így ezt a szavazást mégsem íratom ki. A tagok véleményeire, ötleteire továbbra is kíváncsi vagyok, én pedig folytatom a próbálkozásaimat, mindaddig, míg elnök maradok.

Lakatos Róbert: szerintem nem kéne leváltani, viszont az igényfelmérést tovább kéne folytatni, akár az óraközi szünetekben is. Jövőre egyébként szívesen lennék elnök.

Csorba Benjámin: örülök neki. Van még valamilyen ötleted most?

Lakatos Róbert: most nincs újabb.

Ülés vége: 14:45

2. ülés, 2015. 10. 15.

Kezdés: 16:30, részt vevők betűrendi sora: Csorba Benjámin, Király Dóra, Lakatos Róbert, Soós Eszter

Csorba Benjámin nyitó beszéde: részletezi az SZDK elmúlt másfél hónapját. Elmondja, hogy változó a diákkörök iránti érdeklődés, amin javítani szükséges. Az alakulás óta újabb két diákkör alakult: a színjátszókör és az animekör. Új diákkörökre is szükség lenne, mivel sok témát még egyáltalán nem érintenek a diákkörök. Kérdést tesz fel, hogy hogyan lehetne még több emberhez is eljuttatni a diákkörök hírét. Szidja a lusta diákokat, akik nem aktívak. Bemutatja az elkészült logót is. Beszél arról, milyen fontos lenne, hogy a Facebook-csoportunkba is többen belépjenek.

Király Dóra: hirdessünk minden diákkört külön!

Csorba Benjámin: mi a véleményetek a Facebook-oldallal és -csoporttal, valamint a weblappal kapcsolatban?

Soós Eszter: Én nem is tudom, mikor néztem a honlapot. Jobban kellene hirdetni.

Király Dóra: Lesz elsősegély-plakát, hogy az érdeklődést felkeltsük. Sajnos volt több érdeklődő is, aki végül mégsem jött el a diákkörre.

Csorba Benjámin: mi a helyzet a kihelyezett diákkörökkel? Akar innen valaki még menni valahova vagy ki volt valahol? Én a Lenkey iskolában tartottam kihelyezett diákkört, ahova sokan eljöttek és még kérdéseket is tettek fel. Beszéltem nekik a szakokról, Szilágyis versenyekről, a gimnázium légköréről, megmutattam nekik az egyik diáknapi kampányfilmet, beszéltem az Erzsébet-napról és két évkönyvet is körbeadtam. Úgy tűnt, élvezték.

Lakatos Róbert: én Kápolnán voltam ma délelőtt. Mind a 15 nyolcadikos előtt beszéltem. Az iskola honlapján lévő információk alapján készítettem Powerpoint-prezentációt és a diákéletről is beszámoltam. Nyílt napra sokan akarnak jönni majd. Én is vittem évkönyvet is.

Király Dóra: én vállalom, hogy valamikor elmegyek a Hunyadi iskolába.

Csorba Benjámin: mi legyen azokkal az iskolákkal, ahova eddig nem volt jelentkező?

Végső megegyezés: október 31-ig lehet jelentkezni ezekre a helyekre és automatikusan az első jelentkező meg is kapja a kihelyezett diákkör tartásának lehetőségét. Amelyik egri általános iskolába eddig nem lesz jelentkező, de értelmét látjuk elmenni, oda valaki elmegy a jelenlévők közül. Ebben az esetben Soós Eszter vállalja a Szent Imre iskolát.

Csorba Benjámin: ma reggel egy Közgazdasági középiskolás diák kezdeményezte a felvételét a Szilágyis Diákkör Facebook-csoportba. Azonban a szabályzat szerint csak és kizárólag a mi gimnáziumunk diákjai lehetnek tagok és járhatnak a diákkörökre. Kezdeményezem ennek a szabálynak a megváltoztatását, hogy külsős tagok is járhassanak diákkörökre.

Szavazás eredménye: 100 % szavazott a változtatásra, 0 % ellenszavazat volt.

Csorba Benjámin: ugyanolyan tagok lehessenek-e a máshová járók, mint a gimnáziumunk diákjai?

Király Dóra: Nem.

Csorba Benjámin: szerintem diákkörökre járhassanak, de szavazati joguk ne legyen. Erről szavazást írunk ki.

Szavazás eredménye: 100 % szavaz arra, hogy ne legyen szavazati joga a más iskolába járóknak, 0 % ellenszavazat volt.

Csorba Benjámin: szerintem irreális és betarthatatlan az a szabálypont, miszerint az időbeosztásról mindig az én javaslatom alapján kell szavazni. Sokszor csak kisebb időpontváltozásokat szeretnének az egyes diákkörök szervezői, emiatt nincs értelme ülés összehívásának. Meg legyen-e arra a lehetőség, hogy ha az adott diákkör szervezője és az elnök egyetért, akkor az időpontváltozás szavazás nélkül is életbe léphessen?

Szavazás eredménye: 100 % igen, 0 % nem.

Soós Eszter: jövő héttől az anime diákkör 14:30-tól legyen.

Csorba Benjámin: Rendben. Szerintem az a szabálypont is irreális, miszerint csak a Facebook-felületen lehet tagfelvételi kérelmet beadni a csoportba való belépési igénnyel. Töröljük-e el ezt a szabályt és elegendő legyen-e az iskolában aláiratni a tagkártyát?

Szavazás eredménye: 100 % igen, 0 % nem.

Király Dóra: szerintem azt a szabályt is töröljük el, hogy a tagkártya hitelesítésekor be kell mutatni a Szilágyis diákigazolványt. Támogatjátok-e az ötletet?

Szavazás eredménye 50 % igen, 50 % nem (szabályzat megváltoztatásához 2/3-os többség kell, így ez a pont nem változik).

Csorba Benjámin: milyen további diákköröket lenne értelme indítani és hogy találjunk embereket ezekre? Szerintem jó dolog lenne egy angol, egy fizika, egy biosz témájú diákkör is.

Király Dóra: ha az elsősegély diákkörön nem lesz nagyobb érdeklődés, megszüntetem és angol diákkört fogok tartani.

Soós Eszter: egy társastánc diákkör se lenne rossz.

Többen is: tartsunk igényfelmérést. Ebben megegyezünk.

Csorba Benjámin: lehet, hogy azzal nőhetne a Facebook-oldalunk kedveltsége, ha az SZDK-hírein túl az iskolánkkal és az oktatásüggyel kapcsolatos híreket, cikkeket is megosztanánk az oldalon. Szavazzunk erről!

Szavazás eredménye: 100 % igen, 0 % nem.

Lakatos Róbert: a mi színjátszókörünk több helyen is fel fog lépni: a Hunyadi iskolában és egy idősek otthonában is. A diákkörön van egy 11. D-s tag, aki március végén szeretne az osztályával színházi kampánynapot tartani.

Csorba Benjámin: Rendben. Van-e még valakinek valamilyen hozzászólása, ötlete?

Nincs.

Ülés vége: 17:20

 

 1. Alapító ülés, 2015. 09. 01.

Kezdés: 12:20

Az előzetesen elolvasott szabálytervezet megvitatása.

Szavazás: Elfogadjuk-e a szabálytervezet?

Eredmény: 100 % - Igen, 0 % - Nem

Az SZDK logójának megvitatása: Huczka Eszter elvállalja a logó elkészítését.

Jelmondat megvitatása: Papp Martin javaslata kerül elfogadásra: "Nem egy bajnok iskoláról, hanem bajnok diákokról, akik örökké erősek lesznek, szól az SZDK"

Elnökhelyettesek kinevezése: a szabályzat elfogadásával elnökké választott Csorba Benjámin Papp Martint kéri fel elnökhelyettesnek, aki elfogadja a felkérést. Az idősebb elnökhelyettesről szavazás dönt: 100 %- Király Dóra, 0 % - Huczka Eszter.

A hirdetések átbeszélése: Facebook-oldal és -csoport elhatározása, honlap elkészítése. Terv készítése folyosói plakátokról és osztályfőnöki órákon történő népszerűsítésről. Huczka Eszter elvállalja, hogy a következő héten az aulában tart népszerűsítő prezentációt.

Ezt követően megérkezik Gönczi Sándor igazgató úr, aki elmondja beszédét, biztosítva az SZDK alapító tagjait a támogatásáról és felkínálva az iskola infrastruktúráját az SZDK céljaira. Csorba Benjámin is elmondja alapító beszédét, amit az alapító okiratok aláírása követ. Ezt követően Papp Martin tart beszédet, aki a saját diákköréről beszél főként.

Elhatározásra kerül, hogy Király Dóra elsősegélynyújtási diákkört, Huczka Eszter olvasókört, Papp Martin a diákok problémáiról szóló diákkört, Csorba Benjámin természettudományi témájú diákkört fog szervezni.

Az alapító ülés véget ér: 13:20

Asztali nézet