Szilágyis Diákkör (SZDK)

MENÜ

Interjú Lakatos Róberttel, a színjátszókör szervezőjével

Folytatódik az interjúsorozatunk.
Ezúttal Lakatos Robi (10. D), az SZDK első, nem alapító tag szervezőjével beszélgetett Csorba Benjámin (később B) SZDK-elnök. Robi (később R) a színjátszókört vezeti magas színvonalon és ezen túl is sokat tesz a Szilágyis Diákkör sikeréért. Lássuk hát az interjút!
B: Szia Robi! Még szeptemberben te voltál az első, aki odahozta nekem a tagkártyáját aláírni, és az alapító tagokon kívül is te voltál az első, aki diákkört indított. Melyik diákkört szervezed és mit csináltok ott? Miről szól ez?
R: Szia! Én a színjátszókört szervezem. Ezen közösen kiválasztottunk egy rövid komádiát, ezt szeretnénk begyakorolni és majd a 2. félévben előadni az iskola előtt.
B: Milyen komédia ez?
R: A darab arról szól, hogy van egy kleptomániás lány, vagyis csak az volt, mert most jött ki a rehabilitációról. És van egy férfi, akit azért küldenek a lány után, hogy tesztelje. Ez a férfi ennek érdekében eldugta saját bőröndjét, és a többi szereplő, akik erről nem tudnak igyekszenek előkeríteni az eltűntnek hitt bőröndöt. A darab egy repülőtér várótermében játszódik.
B: Érdekesen hangzik. A diákkörre hányan járnak?
R: 6 szereplő van a komédiában, ezért 6-an járnak, velem együtt, én is játszok.
B: Kik ezek?
R: Szabó Viola a 10. B-ből, Kaló Áron a 10. C-ből, Gillányi Dorottya a 10. D-ből, Fügedi Luca és Wernigg Marci a 11. C-ből és én.
B: Ők járnak rendszeresen?
R: Sajnos gyakran előfordul, hogy nem járnak, és odajönnek mondani, hogy másnapra sokat kell tanulni, így inkább nem jönnek.
B: Hát igen. A közoktatás átalakítását, az új tanterv megemelt óraszámait, a 8. órákat, a mindennapi testnevelést, a kötelező „önkéntes” munkát sok kritika éri a diákoktól. Mikor én voltam tizedikes, még a régi tanterv szerint soha se volt 8 óránk, sőt előfordult, hogy csak 6 óránk volt. Sokan azt mondják, hogy a kevesebb szabadidő miatt nem járnak diákkörökre vagy nem szerveznek azt. Mit gondolsz te erről?
R: Úgy gondolom, ahogy Eszter is mondta [Soós Eszter anime diákkör szervező], hogy ha valami érdekel és szeretnénk csinálni, arra tudunk időt szakítani.
B: Igen. Hogy jött az ötlet, hogy megszervezd a színjátszókört?
R: Nagyon jó ötletnek tartottam az SZDK-t, és mindenképpen szerettem volna diákkört szervezni. Mivel a hobbim a színjátszás, ezért színjátszókört szerveztem.
B: Hallottam, hogy már Kápolnán is jársz valamilyen színjátszó-csoportba. Mi ez pontosan?
R: Egy jó barátommal idén márciusban jutott eszünkbe a Futótűz színtársulat megalapítása, melynek én vagyok a művészeti vezetője. 
B: Mit csináltok itt?
R: Darabokat gyakorlunk be és előadjuk a falu előtt.
B: Értem. Egyébként ha ennyire a színjátszás érdekel, hogy-hogy a kémia-biológia tagozatra jöttél és nem a humántagozatra?
R: Másodikos koromban kezdtem el színészkedni, ekkor még nem tanultunk kémiát, így a színjátszás érdekelt a legjobban. Aztán amikor elkezdtünk kémiát tanulni, az még jobban érdekelt, mint a színművészet.
B: Értem. Hogy alakult a diákköröd az indulás óta?
R: Nőtt a létszám, viszont jelenleg csak két hetente tartunk diákkört.
B: A várakozásaidhoz képest milyen az eredmény?
R: Nagyjából ennyi résztvevőre számítottam. Közülük Szabó Viola lelkesedése kiemelkedő. Ő az, aki mindig eljön a diákkörre és a szervezésben is segít.
B: Jó, hogy vannak ilyen tagok. Mit ad neked a diákkör?
R: Olyan emberekkel tölthetem az időt, akik ugyanúgy érdeklődnek a színművészet iránt, mint én.
B: Neked ki a kedvenc színészed és mi a kedvenc színdarabod?
R: Nincs külön kedvenc színészem, de Szulák Andit, Hernádi Juditot meg Szabó Dávidot kedvelem. Kedvenc színdarabjaim többek között a Légy jó mindhalálig és a Vámpírok bálja.
B: Milyen gyakran jársz színházba?
R: Nem szoktam nagyon gyakran, 5 év után először most szeptemberben voltam, Ózdon.
B: Értem. Megéri-e a diákkör a többletmunkát?
R: Meg, hiszen amit szeretek, arra nem sajnálom az időt.
B: Mit adsz te a többieknek a diákkörrel kapcsolatban?
R: Szövegkönyvet adok nekik. grin hangulatjel
B: Az nagyon hasznos lehet. Résztvevőként melyik diákkörre jársz?
R: A matek diákkörre alkalmanként benézek, ameddig volt kémia, arra is jártam.
B: Hát igen, sajnos a három kémiás alkalomból 2-n csak te voltál. Persze örülök, ha jössz. Elég tág az érdeklődési köröd. Mit szeretsz a matekban?
R: A matekban semmit, csak úgy benéztem, hogy hátha fejleszthetem a tudásomat.
B: Az is valami. Mi a véleményed így 3 hónap után az SZDK egészéről?
R: Nagyon jó ötletnek tartom és remélem, hogy az alapító tagok elballagása után is fenn fog maradni.
B: Hát ezt én is nagyon remélem. Jövőre ráadásul új elnök is kell majd helyettem. Soós Eszter mellett te vagy az elnökválasztás másik esélyese. Szívesen lennél elnök?
R: Ha arra kerül sor, én szívesen elvállalom.
B: A diákkörökön kívül terveztek valamilyen programot közösen?
R: Ez a kérdés még nem merült fel. Ha a többieknek van kedvük, elmehetünk színházba, vagy mások más előadásaira is, mert sokan játszanak más társulatoknál is a tagok közül.
B: Sok sikert ehhez! Szeretnél még valamit mondani?
R: Nem, már mindent elmondtam.
B: Én viszont még szeretném itt is kiemelni, hogy a SzÖSz szavazásán, a Legszöszösebb végzős választáson te voltál az egyik ember, aki a legtöbbet segített nekem, a kampányolásban főként. Köszönöm ezt!

Asztali nézet