Szilágyis Diákkör (SZDK)

MENÜ

Interjú Szabó Violával, a színjátszókör részt vevőjével

A szervezői interjúk után is folytatódik az interjúsorozatunk, most a diákköri tagok következnek. (A frissen indult fotó klub diákkör szervezőjével, Bauer Emesével később lesz interjú, néhány diákkör megtartása után.) Minden diákkör szervezőjét kértük, hogy javasoljon valakit interjúalanynak, akit a diákkörről kérdezhetünk, hiszen a szervezők véleményén, tapasztalatain túl a másik oldal, a tagok véleménye és motivációja is hasonlóan érdekes.
Elsőként a Lakatos Robi (10. D) által szervezett színjátszókör egyik tagjával, Szabó Violával (10. B) készült interjút tesszük közzé. Violáról Robi már a saját interjújában nagyon elismerően nyilatkozott, érdemes tehát elolvasni a beszélgetést Viola (később V) és Csorba Benjámin (később B) SZDK-elnök között.
B: Szia Viola! Robi ajánlott téged interjúalanynak, így a színjátszókörről foglak kérdezni. Mióta jársz erre a diákkörre?
V: Már a legeleje óta. Én voltam az egyik első tag. Valójában az elején még nem nagyon tudtuk, mit csináljunk a színjátszókörön.
B: De ez később gondolom, könnyen kialakul.
V: Igen, volt egy ötlete Robinak, amit elvetettünk, leginkább az én nyomásomra változtattunk a darabon, mert úgy gondoltuk, hogy mivel tanárok is látják az előadást, és ez a darab a felnőttek problémáit mutatja be, ezért furcsa lenne, ha a mi korosztályunk adná elő.
B: Tanárok voltak a főszereplők?
V: Nem, hétköznapi emberek. De alkoholizálással, hűtlenkedéssel, gyerekneveléssel és egyéb erre a korosztályra jellemző problémával volt fűszerezve a darab. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy így ismerem a tanáraimat, csupán annyit, hogy mi kívülállóként, csak szemlélőként mutathattuk volna be a darabot, aminek nem lett volna olyan sok értelme. Ezután áttértünk egy másik darabra, ami csupán egy kis 20 perces produkció és úgy gondoltuk, hogy ezt jobban meg tudnánk valósítani, és bár ez is felnőttekről szól és van benne két idősebb személy – egyiket én, a másikat Wernigg Márton alakítja -, viszont ezek a részek később át lesznek alakítva.
B: Hát azért a mi korosztályunkban is előfordul alkoholizálás vagy hűtlenkedés… De ha még át lesznek alakítva a szövegek, akkor még a szövegkönyv sincs kész?
V: De, csupán néhány mondatot fogunk átalakítani, hogy fiatalosabb legyen a mondandója és hitelesebben át tudjuk adni a közönségnek.
B: Ez jól hangzik, biztos sikeresek lesztek. Mikorra lesz kész?
V: Nagyon remélem, hogy a közeljövőben, legkésőbb a színház világnapjáig.
B: Kíváncsian várom, milyen lesz. De beszéljünk egy kicsit Robi dicséretéről. Gondolom olvastad a vele készült interjút, ahol a részt vevők közül téged külön kiemel, mint leglelkesebb tagot. Mit szólsz ehhez?
V: Először is hálás vagyok Robinak a dicséretért. Másodszor, azt tudni kell rólam, hogy én már régebb óta benne vagyok ebben, apukám rendező, anyukám színésznő volt, és már színházban is volt alkalmam bemutatkozni.
B: Hol?
V: Egerben, a Muzsika hangjában játszottam, valamint az Eger kis csillagaiban is, ahol Wernigg Marcival is együtt játszottam. Ezekre csak azért tértem ki, hogy egyértelmű legyen, hogy ezért vagyok lelkes és mivel a későbbiekben is ezzel szeretnék foglalkozni, a színjátszókör lehetőséget ad arra, hogy gyakoroljak a későbbi pályafutásomra.
B: Nagyon sok sikert ehhez! Gyakran jársz színházba?
V: Valójában nem annyira szeretek színházba járni külsősként, borzasztó rossz érzés az, hogy kívülről nézem a darabot és nem vagyok részese. Apukámnak van egy társulata, ami nem rég alakult újra, miután 1998-ban megszűnt. Itt a régi tagok és azok gyerekei is benne vannak és nyáron fogjuk bemutatni Moliére Fösvényét, amiben egy 11. D-s lány, Fónagy Jázmin is szerepel.
B: Te aztán tényleg nagyon lelkes vagy, hogy ennyi helyen szerepelsz. Mesélsz még egy kicsit a színjátszókörről?
V: Az új csapattal eddig egy próbánk volt együtt, de azóta egy lány megint kilépett és a helyére lett egy újabb tagunk is, Gillányi Dorottya (10.d). Viszont mivel minden héten volt valaki, akinek más programja volt, így nem volt lehetőségünk próbálni.
B: Remélem, most már nem lesz ennyi hiányzás, bár persze ezt én is tapasztalom a matek diákkörön. Most, hogy már minden héten lesz színjátszókör, biztos felgyorsultok majd, én már várom, hogy kész legyen a darab. Ezt akár, ha lesz igény a közös SZDK-s összejövetelre, ott is előadhatjátok. Viszont most kicsit másról is kérdezlek: felmerült a tánc diákkör elindítása. Úgy hallottam, hogy te már rég óta táncolsz. Lenne esetleg kedved ezt megszervezni? Ha igen, akkor milyen tematikájú táncokat táncolnátok?
V: 11 éve táncolok jazz-balettot. Ez a klasszikus balett és a modern jazz tánc keveréke, és mivel anyukám tánctanár, így még egyéb műfajokhoz (standard-, latin táncok, swing, charleston) is konyítok valamicskét.
B. Értem, hát majd elválik, lesz-e ebből valami. Nekem nincs több kérdésem, nagyon sok érdekes dolgot elmondtál. Szeretnél még valamit mondani?
V: Mindent elmondtam, amit szerettem volna.
B: Akkor köszönöm az interjút.

Asztali nézet