Szilágyis Diákkör (SZDK)

MENÜ

Interjú Visontai Zsófiával, a Fáy András Önképző Kör részt vevőjével

Folytatódik interjúsorozatunk a pénzügyi diákkör egyik részt vevőjével. Ebben az interjúban bepillantást nyerhetünk egy igen érdekes diákkör mindennapjaiba. Az interjúalany Visontai Zsófia (később Zs), az interjút Csorba Benjámin (később B) készítette.

B: Szia Zsófi! Flaskay Miklós tanár úr azt mondta, te kiemelkedően lelkes vagy a pénzügyes diákkörön, ezért most téged foglak kérdezni arról. Először is: miért éri meg járni erre a diákkörre, mit csináltok?

Zs: Mivel a pénzügyi pályán szeretném folytatni a tanulmányaimat, a Corvinus vagy a BGE pénzügy-számvitel szakán, így ez a diákkör számomra nagyon hasznos. Mi átalakultunk, kezdetben ez pénzügyi szakkörként indult 3 éve, de ez megszűnt és így öntevékeny módon folytattuk tovább Flaskay Miklós tanár úr vezetésével. Előadásokat szoktunk egymásnak tartani tetszőleges témakörökben, amit mindenki maga választ ki aszerint, hogy mi érdekli a pénzügy világában. Nagyon jó volt például a Pénzügy a fociban című téma, amit az egyik tag csinált. De nem csak előadásokat szoktunk tartani, hanem megbeszéljük az élet mindennapi pénzügyi kérdéseit.

B: Ez érdekesen hangzik, hiszen fontos téma ez. Pénzügyi diákkörösként mit tudsz mondani, hová érdemes most pénzt befektetni, amikor az alacsony (1,05 %-os) jegybanki alapkamat miatt a banki kamatok is alacsonyak?

Zs: Állami részvényekbe érdemes most pénzt fektetni, mert ott az állam garantálja a biztonságot, bár az alacsony kamat nem túl csábító, de ha nagy összegről van szó, akkor nem érdemes vállalni a túl nagy kockázatot.

B: Értem. Hallottam, hogy vendégeket is szoktatok fogadni a diákkörökön. Kik jöttek eddig el?

Zs: Révészné tanárnő volt, és Flaskay tanár úr ismeretségi körébe tartozó más vendégek is.

B: Honnan jött a diákkörötök neve, a Fáy András név?

Zs: Az ő életében nagy hangsúlyt kapott a pénzügy világa és a tehetséggondozás.

B: Kik járnak a diákkörötökre?

Zs: A 11. évfolyamról Berencsi Alexa, Kovács Ricsi, Tuza Benedek, jó magam, a b-ből Antal Attila. Kisebbek nem járnak, alattunk nem indítottak ilyen szakkört, de ehhez mindenki csatlakozhat.

B: Elég ritkán tartotok diákköröket más témákhoz képest. Hogy-hogy ez így van?

Zs: Mi előadásokat tartunk, így a felkészülési idő nyilván hosszabb.

B: Szoktatok közös programokat szervezni?

Zs: Nem.

B: Nem tudom, hallottad-e már a tervezett nyári programunkat, hogy elmennénk néhány napra a Tisza-tóhoz, a Pintér-tanyára vagy máshova (erről szavazás dönt). Szerinted a ti diákkörötökön lenne erre érdeklődés?

Zs: Lehet, hogy lenne.

B: Jársz más diákkörre is?

Zs: Sajnos nem, de érdekelne egyébként az olvasókör vagy a fotó klub, csak hát az időhiány… Persze tudom, hogy mondják, hogy mindenkinek arra van ideje, amire akarja, de hát sportolok is, ami sok időmet felemészti. Bízom benne, hogy jövőre több szabadidőm lesz, és akkor szívesen csatlakoznék a fotó körhöz.

B: Igen, sokan panaszkodnak időhiányra, sokan mondják, hogy többek közt a mindennapos tesi miatt felemelt óraszámok és a kötelező önkéntes munka miatt nincs idejük ilyenekre. Te erről mit gondolsz?

Zs: Egyrészt ezért is, jól összefoglaltad ezt így, másrészt a meghirdetés hiánya, a diákok részéről a lustaság, hogy inkább otthon chat-elnek, mintsem szocializálódnának a valós életben.

B: Ez is igaz, ez egyébként a teljes SZDK-ban probléma. Mit gondolsz az SZDK egészéről?

Zs: Ez egy jó kezdeményezés volt részetekről, remélem, hogy a jövőben is ilyen sikeresen fog működni és esetleg új diákkörökkel is bővül.

B: Köszönöm, ez minden tag érdeme. Nekem nincs több kérdésem. Szeretnél még valamit mondani?

Zs: Már nem. Köszönöm!

B: Köszönöm én is az interjút!

Asztali nézet